KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14661018
*
nr 1466 1018
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 15:20:07
1
6.000 kr
8/5 14:03:27
2
6.600 kr
8/5 15:31:09
2
Vinnande bud
8/5 15:54:22
1
6.800 kr
8/5 15:54:22
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åre
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48
*
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Anton Genberg
nr 1466 1018
Anton Genberg
(1862-1939), Sverige
Oljemålning, Åre. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 60x81 cm, yttermått inklusive ram: 75x97 cm
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.
Utrop: | 7.000 kr |
---|---|
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 15:20:07 | 1 | 6.000 kr |
8/5 14:03:27 | 2 | 6.600 kr |
8/5 15:31:09 | 2 | Vinnande bud |
8/5 15:54:22 | 1 | 6.800 kr |
8/5 15:54:22 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Anton Genberg
Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Anton Genberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anton genberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åre
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:48